چرا قیمت طراحی سایت متفاوت است؟
  • وب آوران
  • 29 آبان 1401

  • 0 دیدگاه

طراحی سایت یک کار تخصصی و خدماتی است که توسط شرکت ها و افراد مختلف با قیمت های متفاوت انجام میشود. این اختلاف قیمت در برخی مواقع بسیار زیاد و به ظاهر غیر منطقی است. در این مقاله از وب آوران همراه باشید تا به این سوال که چرا قیمت طراحی سایت متفاوت است؟ و علت های اصلی آن پاسخ دهیم.

قیمت طراحی وب سایت

قیمت طراحی سایت یک عامل تأثیر گذار در نتیجه نهایی کار می باشد. یعنی همانطور که در خرید های دیگر قیمت جزو عوامل اصلی خرید به حساب می آید، در سفارش طراحی و ساخت وب سایت نیز قیمت یک عامل مهم است. در برخی مواقع مشتریان تنها به قیمت توجه میکنند و به سایر عوامل مؤثر در کیفیت توجهی ندارند. بنابراین این سوال پیش می آید که چگونه میتوان از منطقی بودن قیمت ارائه شده نسبت به خدمات اطمینان حاصل کرد؟ برای پاسخ به این سوال میتوانید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

سیستم مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوای مورد استفاده در طراحی وب سایت یک عامل تأثیر گذار در قیمت وب سایت است. استفاده از سیستم های مدیریت محتوای متن باز مانند وردپرس یا جوملا باعث کاهش هزینه های راه اندازی وب سایت میشود. در غیر اینصورت چنانچه از برنامه نویسی و سیستم اختصاصی استفاده نمایید، قیمت وب سایت متناسب با امکانات و میزان ساعات/نیروی انسانی تعیین میشود. انتخاب نوع سیستم مدیریت محتوا به امکانات و انتظارات مورد نیاز بستگی دارد. بسیاری از وب سایت ها مانند سایت های شخصی، شرکتی، فروشگاهی، خبری و برخی از سایت های خدماتی خاص قابل پیاده سازی با سیستم های مدیریت محتوای متن باز می باشند. بنابراین در بسیاری مواقع به برنامه نویسی اختصاصی نیاز نیست و تمام انتظارات شما با سیستم های متن باز رفع میگردد. پس در انتخاب نوع سیستم مدیریت محتوا دقت کافی نمایید تا متحمل هزینه های سنگین نشوید.

قیمت طراحی قالب وب سایت

قیمت طراحی قالب وب سایت

قالب وب سایت از موارد دیگر تأثیر گذار در قیمت طراحی وب است. برخی از وب سایت ها با قالب های عمومی و برخی دیگر با قالب های اختصاصی طراحی میشوند. استفاده از قالب های عمومی به دو شکل انجام میگردد. برخی از قالب های عمومی برای هر تعداد وب سایتی که راه اندازی شود با همان شکل و ظاهر و بدون تغییرات استفاده میشود. که در اینصورت قیمت این نوع قالب ها جزو ارزان قیمت ترین قالب های طراحی سایت به حساب می آیند.

نوع دیگر قالب های عمومی آن دسته از قالب هایی هستند که از پیش طراحی شده هستند اما قابلیت سفارشی سازی کامل برای هر مشتری را دارند. در نتیجه ظاهر وب سایت هایی که با این نوع از قالب های عمومی طراحی میشوند با یکدیگر متفاوت است. قالب های عمومی با قابلیت سفارشی سازی جزو قالب های میان رده از لحاظ قیمتی به حساب می آیند.

قالب های اختصاصی به آن دسته از قالب یا تمپلیت هایی گفته میشود که به صورت اختصاصی از پایه و بر حسب نیازهای مشتری طراحی میشوند. این دسته از قالب ها تنها برای یک مشتری استفاده میشود که باعث میشود وب سایت دیگری با ظاهر مشابه یافت نشود. قالب اختصاصی برای برخی استارت آپ ها، فروشگاه ها و سایت های خدماتی استفاده میشود. قالب اختصاصی جزو قالب های گران قیمت می باشد که در نتیجه قیمت طراحی وب سایت را افزایش میدهد.

تأثیر عوامل مختلف در قیمت طراحی سایت

امکانات و نیازهای خاص

عامل تأثیر گذار دیگر در قیمت طراحی وب سایت، وجود امکانات و برخی نیازهای خاص مشتریان است. به عنوان مثال مشتری میخواهد یک فرم با فرآیندی خاص در سایت ایجاد نماید و یا میخواهد یک چرخه اتوماسیونی ایجاد نماید. در چنین شرایطی که امکانات خاص مد نظر است، نسبت به آن امکانات قیمت نهایی نیز افزایش می یابد. اما امکانات عمومی دیگر مانند گالری تصاویر، فرم تماس با ما، ایجاد صفحات و منو، اسلایدر، سبد خرید و غیره دارای قیمت مشخصی می باشند. که بر حسب استفاده از آنها در پروژه بر قیمت نهایی راه اندازی سایت اضافه میشود.

تجربه و کیفیت

تجربه طراح سایت و کیفیت نهایی کار از عواملی است که میتواند در قیمت طراحی وب سایت نقش داشته باشد. واضح است که کیفیت یک عامل بسیار مهم می باشد و در نتیجه به ازای هزینه ای که انجام میشود انتظار کیفیت وجود دارد. برخی از شرکت های طراحی سایت با کاهش کیفیت کار، قیمت طراحی سایت را تا حد زیادی پایین می آورند. تا از آن طریق بتوانند مشتریان بیشتری کسب کنند. اما این بدان معنی نیست که هر قیمت پایینی نشان دهنده بی کیفیت بودن است. بلکه در برخی موارد به دلیل تازه کار بودن یا تجربه کم، قیمت ها کاهش داده میشوند تا بتوان اعتماد مشتریان را جلب کرد و از این طریق بر تعداد مشتریان و تجربه کار افزود.

با این حال باید به این نکته هم توجه داشته باشید که هر قیمت بالایی تضمین کننده کیفیت و اجرای درست پروژه طراحی سایت نمی باشد. برای آنکه مشخص شود قیمت اعلامی از سوی طراح سایت جزو کدام یک از این موارد است. باید بررسی نمایید در مقابل ارائه چه نوع خدماتی و با چه شرایطی قیمت طراحی سایت را اعلام کرده است. چنانچه طراح سایت، نوع خدمات قابل ارائه و نحوه اجرای وب سایت را به وضوح توضیح داد. میتوانید با توجه به مواردی که در این مقاله ذکر شد متوجه شوید که آیا قیمت اعلام شده منطقی است یا خیر. در هر صورت نباید قیمت را تنها ملاک برای انتخاب طراح سایت قرار دهید. بلکه باید قیمت و تمام شرایط را با یکدیگر و در کنار هم بررسی نمایید تا بتوانید بهترین طراح سایت را برای پروژه خود انتخاب نمایید.

تاثیر قیمت سئو و بهینه سازی سایت در قیمت کلی

تاثیر قیمت سئو و بهینه سازی سایت در قیمت کلی

سئو و بهینه سازی سایت سرویسی اختیاری اما با اهمیت است که مشتریان میتوانند آن را بر حسب نیاز سفارش دهند. منظور از سئو و بهینه سازی سایت انجام خدمات و مراحلی است که باعث میگردد وب سایت در نتایج موتورهای جستجوگر جزو نتایج اول قرار گیرد. سئو و بهینه سازی نیز مانند طراحی سایت با قیمت های متفاوتی ارائه میشود. برای آنکه بتوانید بهترین سئو کار را برای بهینه سازی سایت خود انتخاب نمایید لازم است که مانند طراحی وب سایت تمام عوامل مانند نوع خدمات قابل ارائه، میزان تجربه و کیفیت کار، مدت زمان انجام کار و غیره را بررسی نمایید. و سپس بهترین گزینه را برای سئوی وب سایت انتخاب نمایید. اما در هر صورت باید بدانید که سئو و بهینه سازی سایت یک سرویس افزوده و اختیاری است که در صورت سفارش آن بر هزینه نهایی طراحی سایت اضافه خواهد شد.

استفاده از خدمات طراحی سایت وب آوران با بهترین قیمت و کیفیت

وب آوران دارای سابقه طولانی و درخشان در زمینه طراحی انواع وب سایت و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی توانسته است با کارشناسان متخصص خود رضایت مشتریان را جلب نماید. وب آوران بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی وب سایت و سئو را با بهترین قیمت برای شما ارائه می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی و بهینه سازی انواع وب سایت و پروژه های اختصاصی با ما تماس بگیرید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفاً به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

این مطلب تاکنون امتیازی ندارد! اولین کسی باشید که این نوشته را ارزیابی می کند.

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پاسخگوی شما هستیم

با ما در تماس باشید...

هر سوالی در مورد طراحی و بهینه سازی سایت، طراحی پورتال (پرتال) و سایر امور مرتبط دارید از ما بپرسید. کارشناسان وب آوران بهترین مشاوره را برای شما ارائه می دهند.

Scan the code
تماس با کارشناس