طراحی سایت اختصاصی

گاهی اوقات در طراحی سایت امکاناتی مورد نیاز است. که پیاده سازی آنها با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس چندان توجیه پذیر نیست. در این مواقع استفاده از طراحی سایت اختصاصی یک راه بسیار مناسب برای پیاده سازی تمام امکانات مورد نیاز مشتری است. طراحی سایت اختصاصی یکی از خدمات تخصصی وب آوران می باشد که برای مشتریان ویژه خود ارائه نموده است.

طراحی سایت اختصاصی چیست؟

منظور از طراحی سایت اختصاصی، پیاده سازی پلتفرم و تمام امکانات وب سایت از پایه و بر اساس نیازهای مشتری به صورت اختصاصی و تخصصی می باشد. در واقع به فرایندی که در طی آن یک وب سایت به صورت اختصاصی از پایه طراحی و برنامه نویسی میگردد، طراحی سایت اختصاصی می گویند. در این نوع از طراحی سایت تمام امکانات مورد نیاز مشتری قابل پیاده سازی می باشد و میتوان هر نوع وب سایت یا پورتالی را با آن راه اندازی نمود.

فرق طراحی سایت اختصاصی با طراحی سایت چیست؟

فرق اصلی بین طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت عادی در سیستم مدیریت محتوایی است که در وب سایت استفاده میشود. یعنی بر خلاف انواع طراحی سایت که از CMS هایی مانند وردپرس، جوملا، پرستاشاپ و غیره استفاده میشود. در این نوع طراحی، سیستم مدیریت محتوا از پایه برنامه نویسی میشود و از وردپرس، جوملا و غیره استفاده نمی گردد.

در برخی موارد بعضی از طراحان، طراحی یک قالب اختصاصی برای CMS های آماده مانند وردپرس را نیز طراحی سایت اختصاصی می نامند. که این موضوع نیز درست است اما در معنای اصلی و واقعی به یک وب سایت اختصاصی گفته میشود که تمام موارد آن به صورت اختصاصی برنامه نویسی شده باشند. بنابر این در هنگام مواجهه با واژه اختصاصی حتماً این مورد را در نظر داشته باشید که طراح به کدام مورد اشاره دارد؟ طراحی سایت اختصاصی یا طراحی قالب (افزونه) اختصاصی؟

طراحی سیستم مدیرت محتوای سایت اختصاصی

چرا باید سایت را به صورت اختصاصی راه اندازی کرد؟

همانطور که ذکر شد در برخی مواقع CMS های رایگان نمیتواند پاسخگوی نیازهای شما باشند، یا اینکه قصد دارید یک وب سایت در ابعاد وسیع را راه اندازی نمایید. در چنین مواقعی لازم است تا از طراحی سایت اختصاصی استفاده نمایید. زیرا میتوان تمام امکانات مورد نیاز را پیاده سازی نمود و در آینده برای توسعه وب سایت دستی باز داشته باشید. بسیاری از برند های مطرح و بزرگ در سراسر جهان از سیستم اختصاصی استفاده کرده اند. برند هایی مانند آمازون، eBay، یاهو، علی بابا، دیوار، شیپور، دیجی کالا و غیره همگی از طراحی سایت و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به صورت اختصاصی استفاده کرده اند. بنابر این اگر قصد راه اندازی یک استارت آپ یا وب سایت بزرگ را دارید توصیه میشود تا حتماً از وب سایت اختصاصی استفاده نمایید.

CMS اختصاصی چیست؟

برخی از شرکت های طراحی سایت از CMS اختصاصی خودشان برای طراحی وب استفاده می کنند. ممکن است یک شرکت سورس سیستم مدیرت محتوا را در اختیار مشتری قرار دهد و شرکتی دیگر سورس را در اختیار خود نگه دارد و تنها یک نسخه اجرایی را به مشتری تحویل دهد. در هر دو مورد هیچ ایرادی وجود ندارد و این سیاست های هر شرکت است که تعیین میکند سورس را در اختیار مشتری بگذارد یا خیر! بنابر این در صورت مهم بودن وجود سورس حتماً این مورد را قبل از هر گونه اقدامی از طراح سایت سوال نمایید.

به هر حالت CMS اختصاصی دارای مزایا و معایبی است که باید بررسی شوند تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید. اما نکته مهم در انتخاب CMS اختصاصی وجود مزایای بیشتر و بهتر نسبت به CMS های رایگان است. و یا اینکه نتیجه نهایی راه اندازی وب سایت با سیستم اختصاصی بهتر از وردپرس باشد.

مراحل طراحی سایت اختصاصی چیست؟

طراحی سایت اختصاصی در وب آوران برای رسیدن به بهترین نتیجه شامل مراحلی است که مطابق لیست زیر می باشد:

 • انجام مشاوره و نیاز سنجی مشتری
 • تهیه و تدوین پروپوزال
 • تایید پروپوزال و توافق نهایی
 • پرداخت قسط اول
 • طراحی ساختار کلی سیستم
 • انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای اجرا
 • شروع برنامه نویسی و ایجاد نسخه اولیه
 • تحویل و بررسی نسخه اولیه توسط مشتری و تایید آن یا انجام ویرایش
 • اعمال تغییرات مورد نیاز در صورت وجود و تحویل به مشتری جهت بررسی و تایید
 • انجام تست های نهایی و رفع باگ ها توسط تیم برنامه نویسی
 • ورود محتوای اولیه
 • تحویل نهایی و آموزش به مشتری
 • پرداخت قسط دوم
 • شروع پشتیبانی
طراحی وب سایت اختصاصی

قیمت طراحی سایت اختصاصی چه قدر است؟ چه قدر زمان برای طراحی لازم است؟

قیمت طراحی سایت و زمان لازم برای راه اندازی یک وب سایت اختصاصی بر اساس عوامل متعددی مانند امکانات مورد نیاز، وسعت وب سایت، بودجه و غیره تعیین میگردد. بنابر این نمیتوان یک قیمت و زمان مشخص برای راه اندازی تمام وب سایت های اختصاصی در نظر گرفت. در نتیجه لازم است تا برای مشخص شدن قیمت و زمان لازم برای وب سایت اختصاصی، نیاز ها و امکانات مورد نیاز را برای کارشناسان وب آوران ارسال نمایید تا قیمت و زمان تقریبی اجرای وب سایت مشخص شود.

استفاده از خدمات وب آوران

کارشناسان وب آوران همواره سعی می کنند تا با ارائه بهترین راهکارها، مشتریان را به بهترین انتخاب و رسیدن به بهترین نتیجه راهنمایی کنند. برخی از مشتریان امکاناتی را مطرح می کنند که با یک وب سایت معمولی هم قابلیت اجرا دارند، اما به دلیل نا آگاهی فکر میکنند که وب سایت اختصاصی نتیجه بهتری را برای آنها در پی خواهد داشت. بر عکس این موضوع نیز وجود دارد و مشتری امکاناتی را در نظر دارد که تنها با سیستم اختصاصی میتوان آنها را اجرا نمود. اما مشتری تاکید بر استفاده از طراحی سایت با وردپرس را دارد. بنابر این پیش از هر اقدامی حتماً نیازها و امکانات مورد نظر خود را برای کارشناسان وب آوران ارسال نمایید تا بهترین راه اجرایی را برای شما توضیح دهند. ما میتوانیم تمام امکانات مورد نظر شما را پیاده سازی کنیم! تنها کافیست تا با کارشناسان طراحی سایت وب آوران تماس بگیرید.

لیست قیمت و امکانات طراحی سایت اختصاصی

پلن برنزیپلن نقره ایپلن طلایی
شروع قیمت از70 میلیون تومان100 میلیون تومان120 میلیون تومان
قیمت هر زبان اضافه%40 از قیمت کل%40 از قیمت کل%40 از قیمت کل
دامنه رایگانir.ir.com. و  ir.
میزبانی رایگان
ورود محتوای اولیه تا10 صفحه15 صفحه30 صفحه
قابلیت شخصی سازی%30%60%100
پشتیبانی رایگان12 ماه12 ماه12 ماه
پرداخت قسطی2 قسط2 قسط3 قسط
مدت زمان تحویل30 تا 40 روز کاری50 تا 60 روز کاری60 تا 90 روز کاری
امکان استفاده از زبان برنامه نویسی دلخواه
مبتنی بر معماری سه لایه MVC
سرعت و امنیت بالا
قابلیت توسعه
کیت توسعه SDK
کاملاً ماژولار
طراحی دیتابیس
طراحی واکنش گرا (ریسپانسیو)
پنل مدیریتی پیشرفته و جامع
مدیریت صفحات
مدیریت مطالب
مدیریت کاربران
مدیریت سطوح دسترسی
مدیریت فهرست ها
مدیریت فایل های چند رسانه ای
مدیریت پاپ آپ ها
مدیریت اسلایدر ها
گالری تصاویر
موتور جستجوی داخلی
فرم ساز
بخش اخبار و مقالات
امکان ثبت نام
بخش امتیاز دهی
بخش نظرسنجی
خبرنامه ایمیلی
وب سرویس اختصاصی
طراحی وب اپلیکیشن اختصاصی
اختصاصی سازی متناسب با نیاز
گارد اختصاصی امنیت سایت
فروشگاه اینترنتی
امکان اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی
تعریف انواع روش های پرداخت
مدیریت محصولات
امکان فروش فایل
مدیریت دانلود ها
درخواست و پیگیری آنلاین
پنل کاربری پیشرفته
مدیریت مشتریان
سوابق مشتریان
دفترچه تلفن
ارسال پیام خصوصی به کاربران
جستجوی پیشرفته ایجکس
فیلتر پیشرفته ایجکس
فرم ساز پیشرفته
خروجی اکسل و PDF
امکان اتصال به سامانه پیامکی
عضویت و ورود با شماره موبایل
تعریف انواع اطلاعیه پیامکی
خبرنامه پیامکی
ساخت و مدیریت لندینگ پیج
ساخت و مدیریت پاپ آپ
بخش اسناد و مدارک
نوبت دهی آنلاین
امکان رزرواسیون آنلاین
ماژول ساز پیشرفته
گزارش ساز پیشرفته
جدول ساز پیشرفته
چارت ساز پیشرفته
بخش پرسش و پاسخ
سیستم تیکت پیشرفته
بخش پشتیبانی آنلاین
CRM داخلی
امکان اتصال به CRM
امکان اتصال به اتوماسیون اداری
POS
ربات پیشرفته
امکان استفاده از AMP و PWA
اپلیکیشن اختصاصی
هم اکنون سفارش دهید

سوالات متداول

طراحی سایت اختصاصی چیست؟

در طراحی سایت اختصاصی از سیستم های مدیریت محتوای آماده مانند وردپرس، جوملا و غیره استفاده نمی شود. بلکه وب سایت از صفر تا 100 به صورت اختصاصی و متناسب با نیاز مشتری طراحی و برنامه نویسی می شود.

مزیت طراحی سایت اختصاصی نسبت به CMS های آماده در چیست؟

سیستم های مدیریت محتوای آماده معمولاً طوری طراحی شده اند که نیازهای عمومی را پوشش دهند. اما چناچنه شما بخواهید امکانات خاصی در وب سایت خود داشته باشید اگر شانس با شما یار باشد و افزونه های مورد نظر وجود داشته باشند مجبور به استفاده از آنها خواهید شد. که این مورد سبب اختلال و کندی سرعت و عملکرد وب سایت می شود و باز هم آن نتیجه ای را که به دنبال آن بودید به شما تحویل نمی دهد. اما با طراحی سایت اختصاصی دقیقاً همان امکانات و بخش هایی را که نیاز دارید برایتان طراحی و برنامه نویسی می شود.

در طراحی وب سایت اختصاصی از چه زبان برنامه نویسی استفاده می شود؟

وب آوران قادر است تا با انواع زبان های برنامه نویسی وب سایت اختصاصی را طراحی کند. بطور پیشفرض در طراحی وب سایت اختصاصی از PHP یا پایتون استفاده می شود. اما اگر زبان های دیگری مانند ASP.net، جاوا، روبی و غیره نیز مد نظر باشد، امکان پیاده سازی سایت با آن زبان ها وجود دارد.

قیمت طراحی سایت اختصاصی چقدر است؟

در طراحی سایت اختصاصی معمولاً قیمت پایه مشخص می شود و قیمت نهایی بر حسب امکانات و نیازهای مشتری تعیین می گردد. شروع قیمت طراحی سایت اختصاصی در وب آوران از 70 میلیون تومان می باشد.

آیا می شود هزینه طراحی سایت اختصاصی را به صورت اقساطی پرداخت کرد؟

بله، در صورت نیاز برای پرداخت اقساطی می توانید هزینه پروژه را در 2 یا 3 قسط پرداخت نمایید.

ساخت سایت اختصاصی چقدر طول می کشد؟

با توجه به اینکه برنامه نویسی سایت اختصاصی از پایه انجام می شود مدت زمان انجام آن نسبت به انواع طراحی سایت دیگر بیشتر است. حداقل زمان لازم برای ساخت وب سایت اختصاصی 30 روز می باشد.

آیا امکان استفاده از سورس در هاست شخصی وجود دارد؟

بله، شما می توانید از سرور شخصی خود استفاده کنید و سورس پروژه در آن نصب می شود. توجه داشته باشید که امکان استفاده از سیستم تنها در یک دامنه مجاز می باشد و اگر قصد فروش سیستم را بطور گسترده داشته باشید حتماً باید موضوع را در ابتدای قرارداد اطلاع دهید تا لایسنس تجاری برای سورس شما فعال شود.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفاً به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد رای: 16

این مطلب تاکنون امتیازی ندارد! اولین کسی باشید که این نوشته را ارزیابی می کند.

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پاسخگوی شما هستیم

با ما در تماس باشید...

هر سوالی در مورد طراحی و بهینه سازی سایت، طراحی پورتال (پرتال) و سایر امور مرتبط دارید از ما بپرسید. کارشناسان وب آوران بهترین مشاوره را برای شما ارائه می دهند.

Scan the code
تماس با کارشناس