طراحی سایت اختصاصی

گاهی اوقات در طراحی سایت امکاناتی مورد نیاز است. که پیاده سازی آنها با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس چندان توجیه پذیر نیست. در این مواقع استفاده از طراحی سایت اختصاصی یک راه بسیار مناسب برای پیاده سازی تمام امکانات مورد نیاز مشتری است. طراحی سایت اختصاصی یکی از خدمات تخصصی وب آوران می باشد که برای مشتریان ویژه خود ارائه نموده است.

طراحی سایت اختصاصی چیست؟

منظور از طراحی سایت اختصاصی، پیاده سازی پلتفرم و تمام امکانات وب سایت از پایه و بر اساس نیازهای مشتری به صورت اختصاصی و تخصصی می باشد. در واقع به فرایندی که در طی آن یک وب سایت به صورت اختصاصی از پایه طراحی و برنامه نویسی میگردد، طراحی سایت اختصاصی می گویند. در این نوع از طراحی سایت تمام امکانات مورد نیاز مشتری قابل پیاده سازی می باشد و میتوان هر نوع وب سایت یا پورتالی را با آن راه اندازی نمود.

فرق طراحی سایت اختصاصی با طراحی سایت چیست؟

فرق اصلی بین طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت عادی در سیستم مدیریت محتوایی است که در وب سایت استفاده میشود. یعنی بر خلاف انواع طراحی سایت که از CMS هایی مانند وردپرس، جوملا، پرستاشاپ و غیره استفاده میشود. در این نوع طراحی، سیستم مدیریت محتوا از پایه برنامه نویسی میشود و از وردپرس، جوملا و غیره استفاده نمی گردد.

در برخی موارد بعضی از طراحان، طراحی یک قالب اختصاصی برای CMS های آماده مانند وردپرس را نیز طراحی سایت اختصاصی می نامند. که این موضوع نیز درست است اما در معنای اصلی و واقعی به یک وب سایت اختصاصی گفته میشود که تمام موارد آن به صورت اختصاصی برنامه نویسی شده باشند. بنابر این در هنگام مواجهه با واژه اختصاصی حتماً این مورد را در نظر داشته باشید که طراح به کدام مورد اشاره دارد؟ طراحی سایت اختصاصی یا طراحی قالب (افزونه) اختصاصی؟

طراحی سیستم مدیرت محتوای سایت اختصاصی

چرا باید سایت را به صورت اختصاصی راه اندازی کرد؟

همانطور که ذکر شد در برخی مواقع CMS های رایگان نمیتواند پاسخگوی نیازهای شما باشند، یا اینکه قصد دارید یک وب سایت در ابعاد وسیع را راه اندازی نمایید. در چنین مواقعی لازم است تا از طراحی سایت اختصاصی استفاده نمایید. زیرا میتوان تمام امکانات مورد نیاز را پیاده سازی نمود و در آینده برای توسعه وب سایت دستی باز داشته باشید. بسیاری از برند های مطرح و بزرگ در سراسر جهان از سیستم اختصاصی استفاده کرده اند. برند هایی مانند آمازون، eBay، یاهو، علی بابا، دیوار، شیپور، دیجی کالا و غیره همگی از طراحی سایت و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به صورت اختصاصی استفاده کرده اند. بنابر این اگر قصد راه اندازی یک استارت آپ یا وب سایت بزرگ را دارید توصیه میشود تا حتماً از وب سایت اختصاصی استفاده نمایید.

CMS اختصاصی چیست؟

برخی از شرکت های طراحی سایت از CMS اختصاصی خودشان برای طراحی وب استفاده می کنند. ممکن است یک شرکت سورس سیستم مدیرت محتوا را در اختیار مشتری قرار دهد و شرکتی دیگر سورس را در اختیار خود نگه دارد و تنها یک نسخه اجرایی را به مشتری تحویل دهد. در هر دو مورد هیچ ایرادی وجود ندارد و این سیاست های هر شرکت است که تعیین میکند سورس را در اختیار مشتری بگذارد یا خیر! بنابر این در صورت مهم بودن وجود سورس حتماً این مورد را قبل از هر گونه اقدامی از طراح سایت سوال نمایید.

به هر حالت CMS اختصاصی دارای مزایا و معایبی است که باید بررسی شوند تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید. اما نکته مهم در انتخاب CMS اختصاصی وجود مزایای بیشتر و بهتر نسبت به CMS های رایگان است. و یا اینکه نتیجه نهایی راه اندازی وب سایت با سیستم اختصاصی بهتر از وردپرس باشد.

مراحل طراحی سایت اختصاصی چیست؟

طراحی سایت اختصاصی در وب آوران برای رسیدن به بهترین نتیجه شامل مراحلی است که مطابق لیست زیر می باشد:

 • انجام مشاوره و نیاز سنجی مشتری
 • تهیه و تدوین پروپوزال
 • تایید پروپوزال و توافق نهایی
 • پرداخت قسط اول
 • طراحی ساختار کلی سیستم
 • انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای اجرا
 • شروع برنامه نویسی و ایجاد نسخه اولیه
 • تحویل و بررسی نسخه اولیه توسط مشتری و تایید آن یا انجام ویرایش
 • اعمال تغییرات مورد نیاز در صورت وجود و تحویل به مشتری جهت بررسی و تایید
 • انجام تست های نهایی و رفع باگ ها توسط تیم برنامه نویسی
 • ورود محتوای اولیه
 • تحویل نهایی و آموزش به مشتری
 • پرداخت قسط دوم
 • شروع پشتیبانی
طراحی وب سایت اختصاصی

قیمت طراحی سایت اختصاصی چه قدر است؟ چه قدر زمان برای طراحی لازم است؟

قیمت طراحی سایت و زمان لازم برای راه اندازی یک وب سایت اختصاصی بر اساس عوامل متعددی مانند امکانات مورد نیاز، وسعت وب سایت، بودجه و غیره تعیین میگردد. بنابر این نمیتوان یک قیمت و زمان مشخص برای راه اندازی تمام وب سایت های اختصاصی در نظر گرفت. در نتیجه لازم است تا برای مشخص شدن قیمت و زمان لازم برای وب سایت اختصاصی، نیاز ها و امکانات مورد نیاز را برای کارشناسان وب آوران ارسال نمایید تا قیمت و زمان تقریبی اجرای وب سایت مشخص شود.

استفاده از خدمات وب آوران

کارشناسان وب آوران همواره سعی می کنند تا با ارائه بهترین راهکارها، مشتریان را به بهترین انتخاب و رسیدن به بهترین نتیجه راهنمایی کنند. برخی از مشتریان امکاناتی را مطرح می کنند که با یک وب سایت معمولی هم قابلیت اجرا دارند، اما به دلیل نا آگاهی فکر میکنند که وب سایت اختصاصی نتیجه بهتری را برای آنها در پی خواهد داشت. بر عکس این موضوع نیز وجود دارد و مشتری امکاناتی را در نظر دارد که تنها با سیستم اختصاصی میتوان آنها را اجرا نمود. اما مشتری تاکید بر استفاده از طراحی سایت با وردپرس را دارد. بنابر این پیش از هر اقدامی حتماً نیازها و امکانات مورد نظر خود را برای کارشناسان وب آوران ارسال نمایید تا بهترین راه اجرایی را برای شما توضیح دهند. ما میتوانیم تمام امکانات مورد نظر شما را پیاده سازی کنیم! تنها کافیست تا با کارشناسان طراحی سایت وب آوران تماس بگیرید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفاً به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای: 2

این مطلب تاکنون امتیازی ندارد! اولین کسی باشید که این نوشته را ارزیابی می کند.

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پاسخگوی شما هستیم

با ما در تماس باشید...

هر سوالی در مورد طراحی و بهینه سازی سایت، طراحی پورتال (پرتال) و سایر امور مرتبط دارید از ما بپرسید. کارشناسان وب آوران بهترین مشاوره را برای شما ارائه می دهند.

Scan the code
تماس با کارشناس