ریدیزاین (باز طراحی سایت)

برخی اوقات وب سایتی وجود دارد که چند سال از طراحی آن میگذرد و طبیعی است که طرح آن قدیمی شده باشد. بنابر این لازم است تا طراحی آن به روز شود و با تکنولوژی های جدید همخوانی داشته باشد. در چنین شرایطی طراحی سایت جدید از پایه چندان منطقی نیست و بسیار هزینه بر و وقت گیر است. پس راه حل مناسب استفاده از خدمات ریدیزاین (Redesign) یا باز طراحی سایت است.

ریدیزاین یا باز طراحی سایت چیست؟

ریدیزاین عبارت است از نوعی طراحی سایت که در طی آن نمای ظاهری یا کل وب سایت بر اساس متد های روز باز طراحی می شوند. به عبارت ساده تر فرض نمایید یک وب سایت وجود دارد که در چند سال پیش طراحی شده است و هم اکنون محتوای بسیار زیادی دارد. اما صاحب وب سایت می خواهد که ظاهر وب سایت خود را به روز رسانی کند. در چنین مواقعی از خدمات ریدیزاین یا باز طراحی وب سایت استفاده می شود. تا با حفظ اطلاعات و محتوای قبلی، نما و ظاهر وب سایت نیز تغییر یابد.

ریدیزاین به چند روش انجام می شود؟

باز طراحی سایت بر اساس نیازهای مشتری به دو صورت قابل انجام است.

ریدیزاین سایت

در روش اول، مشتری از سیستم یا CMS وب سایت خود راضی است و تنها می خواهد که ظاهر وب سایت تغییر کند. در چنین شرایطی با حفظ همان CMS قبلی، یک قالب جدید با استفاده از تکنولوژی های روز طراحی می شود. و سپس قالب جدید با قالب قبلی تعویض میگردد. در این حالت سیستم مدیریت محتوا هیچ تغییری نمی کند و تنها ظاهر یا برخی امکانات سایت ریدیزاین یا باز طراحی می شوند.

در روش دوم، مشتری بنا به هر دلیلی از CMS فعلی وب سایت خود راضی نیست و از طرفی محتوای موجود در وب سایت برایش حائز اهمیت است. بنابر این در این روش باز طراحی برای هر دو بخش یعنی CMS و قالب جدید انجام می شود. سپس تمام محتوای قدیمی با حفظ فرمت به وب سایت جدید منتقل می شوند.

فرق ریدیزاین با طراحی سایت چیست؟

در ریدیزاین حفظ اطلاعات و محتوای قبلی برای مشتری اهمیت دارد و وب سایت خالی از محتوا نمی باشد. مشتری تنها می خواهد که در طراحی وب ظاهر یا CMS وب سایت تغییر کند و بقیه امکانات و محتوا به قوت خود باقی بماند. اما در طراحی سایت، یک وب سایت از پایه طراحی می شود و به صورت خام تحویل مشتری داده می شود. سپس مشتری شروع به تولید محتوا و به روز رسانی وب سایت می کند.

باز طراحی سایت

باز طراحی سایت مناسب چه کسانی است؟

ریدیزاین یا باز طراحی سایت برای موارد زیر استفاده می شود:

  • نارضایتی از قالب وب سایت و یا قدیمی شدن آن
  • نارضایتی از CMS فعلی مورد استفاده در وب سایت
  • توسعه و پیشرفت وب سایت
  • به روز رسانی بر اساس استاندارد های روز
  • رفع ایرادات و نواقص قالب سایت
  • شخصی سازی یا ایجاد تغییرات
  • تمایل به ایجاد ظاهر و قالب جدید با حفظ محتوای قبلی

ضرورت استفاده از خدمات ریدیزاین وب آوران

در بسیاری از مواقع CMS وب سایت هیچ مشکلی ندارد و تنها نیاز به باز طراحی قالب سایت است. در چنین شرایطی هزینه کردن برای یک سیستم مدیریت محتوا جدید منطقی نیست و باید از خدمات ریدیزاین استفاده کرد تا تنها قالب وب سایت مطابق نیاز باز طراحی شود. بنابر این هزینه و زمان کمتری برای باز طراحی سایت صرف می شود.

وب آوران با کارشناسان متخصص خود میتواند برای هر نوع سیستم مدیریت محتوا خدمات ریدیزاین را با بهترین کیفیت و قیمت انجام دهد. اگر از ظاهر وب سایت یا عملکرد آن خسته شده اید تنها کافیست تا از خدمات باز طراحی سایت استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ریدیزاین یا باز طراحی سایت با کارشناسان متخصص وب آوران تماس بگیرید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفاً به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

این مطلب تاکنون امتیازی ندارد! اولین کسی باشید که این نوشته را ارزیابی می کند.

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پاسخگوی شما هستیم

با ما در تماس باشید...

هر سوالی در مورد طراحی و بهینه سازی سایت، طراحی پورتال (پرتال) و سایر امور مرتبط دارید از ما بپرسید. کارشناسان وب آوران بهترین مشاوره را برای شما ارائه می دهند.

Scan the code
تماس با کارشناس