طراحی پورتال سازمانی و دولتی

طراحی پورتال سازمانی و دولتی از روش های رایج برای تبادل اطلاعات با کارمندان، مشتریان و شرکای تجاری سازمان است. پورتال معمولا دارای فهرستی از خدمات رایگان مانند ایمیل، چت، موتور جستجو و… می باشد. در واقع طراحی پورتال (پرتال) برای سازمان شامل یک دسته وب سایت است که هدف از طراحی آن فقط اطلاع رسانی و درج اخبار نیست. بلکه در آن می توان انواع اطلاعات، سرویس های خدماتی آنلاین، سامانه های ارتباطی و اطلاع رسانی، مدیریت کاربران و… را برقرار کرد. با استفاده از پورتال سازمانی میتوان خدمات فیزیکی سازمان را به خدمات آنلاین تبدیل نمود. در این مطلب از وب آوران همراه شما هستیم تا درباره طراحی پرتال سازمانی و دولتی بیشتر شما را راهنمایی کنیم.

تعریف پورتال سازمانی

طراحی سایت با طراحی پرتال کمی فرق میکند. در واقع یک پورتال سازمانی، سایتی است که ورودی دیگر سایت ها را دارد و معمولا خدمات رایگانی مانند موتور جستجو، ایمیل و… را ارائه می کند. پورتال میتواند شامل اخبار، اطلاعات، سرویس جستجو و… باشد و فقط محدود به اطلاع رسانی و درج اخبار نیست.

کاربردهای طراحی پورتال دولتی

پورتال سازمانی به شرکت و سازمانها در موارد زیر کمک زیادی میکند :

  • برقراری ارتباط مشتریان با سازمان
  • برقراری ارتباط سازمان ها با یکدیگر
  • بیشتر شدن گستره فعالیت های داخلی سازمان به بیرون به منظور کارآمدی بیشتر سیستم و به دست آوردن رضایت مخاطبان
  • پیگیری برخی از امور مشتریان توسط خودشان از طریق فرم های الکترونیکی و…
  • و…

با طراحی پورتال سازمانی قادر می شوید که تمام اطلاعات، هشدار ها، سرویس ها و… را در یک ساختار واحد در دسترس مصرف کنندگان قرار دهید.

مزایای طراحی پورتال سازمانی

طراحی اصولی یک پورتال یا پرتال سازمانی به عنوان نقطه شروع تمام فعالیت های سازمان است. با راه اندازی یک پورتال دولتی، مراجعات حضوری، تلفنی و کاغذی به واحد های اداری و مالی شرکت تا حد زیادی کمتر می شود. که می تواند در صرفه جویی وقت و کاغذ و همچنین خدمات رسانی مطلوب تر و سریع تر، موثر باشد.

طراحی پورتال یا پرتال سازمانی

شما با طراحی پورتال برای سازمان یا شرکت خود، از مزایای زیر بهره مند می شوید :

روابط بهتر با پورتال سازمانی

با کمک پورتال سازمانی، کارمندان و مدیران شرکت می توانند ملاقات ها و هشدارها را اشتراک گذاری کنند. همچنین می توان اطلاعات پروژه های بزرگ را برای بخش های مختلف سازمان، بروزرسانی و ثبت کرد. موارد کاری ارجاع شده را پیگیری نمود، ایده های کاری را در صفحات هیئت مدیره ارسال کرد و درخواست مرخصی روزانه یا ساعتی را در پورتال ثبت کرد.

فرایندهای راحت تر با پورتال سازمانی

طراحی پورتال دولتی انجام فرایند های داخلی را بهبود می بخشد و نیاز به تماس های تلفنی را کاهش می دهد.

مدیریت اطلاعات با طراحی پورتال دولتی

در پورتال سازمانی و دولتی می توانید اطلاعات، اسناد تجاری، رویه ها، دستورالعمل ها و پروتکل های سازمان را مدیریت کنید. و در مواقع نیاز به راحتی این اطلاعات را بروز کنید تا کارمندان و کارکنان از آخرین تغییرات سازمان اطلاع یابند.

کمک به حفظ محیط زیست با طراحی پورتال سازمانی

شاید بتوان گفت مهم ترین مزیت طراحی پورتال دولتی، کمک به حفظ محیط زیست است. یک سازمان با داشتن پورتالی که تمام فعالیت های لازم را از طریق آن انجام می دهد، نیاز کمتری به مصرف کاغذ دارد. در نتیجه برای ارسال نامه های داخلی سازمان، اطلاع رسانی و… نیازی به تهیه پرینت و خرید کاغذ ندارد. زیرا می تواند در پورتال به راحتی و در زمانی سریع امور مربوطه را انجام دهد. که در این شرایط، هزینه خرید پرینتر، کاغذ، شارژ کارتریج، تعمیرات و نگهداری پرینتر و… را نخواهد داشت.

انواع پورتال های سازمانی و دولتی

با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی و نیاز بیشتر به بستر خدمات الکترونیک، امروزه بسیاری از سازمان ها نیاز به طراحی پورتال دارند. که با توجه به حیطه فعالیت سازمان، انواع مختلفی از پورتال ها را داریم که در ادامه شرح می دهیم :

پورتال سازمانی بانک

بانک ها از سازمان های دیگر در ارائه خدمات الکترونیکی پیشرو تر هستند. در همین راستا، طراحی یک پورتال برای بانک ها تبدیل به یک الزام شده است تا خدمات بهتری را به مشتریان خود ارائه دهند.

بانک اقتصاد نوین، بانک شهر، بانک سینا، بانک تجارت، بانک توسعه صادرات و… از جمله بانک های دارای پورتال هستند.

پورتال سازمانی بیمه

شرکت های بیمه برای خدماتی همچون استعلام بیمه، سامانه پرداخت حق بیمه، مشاهده و استعلام سوابق بیمه، لیست بیمه، پرداخت اینترنتی بیمه و… نیاز به پورتال درون سازمانی دارند. که بیمه تعاون، بیمه سرمد، بیمه سینا، بیمه ایران، بیمه سامان از جمله سازمان های بیمه دارای پورتال هستند.

طراحی پرتال سازمانی دولتی

پرتال طراحی شده برای سازمان های دولتی

سازمان های دولتی همچون سازمان هواشناسی کشور، وزارت ورزش و جوانان، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان فضایی ایران، وزارت صنعت و معدن و تجارت و… برای کاهش مراجعات حضوری، پورتال های سازمانی دارند. تا خدمات آنلاین را برای شهروندان در دسترس قرار دهند.

پرتال طراحی شده برای شرکت سازمانی

یک شرکت یا سازمان با طراحی پورتال برای سازمان خود می تواند بسیاری از امور داخلی سازمان را از طریق پورتال انجام دهد. در واقع طراحی سایت شرکتی تنها به معرفی شرکت و محصولات و خرید و فروش میپردازد ولی پرتال شرکتی امور اداری شرکت را نیز انجام میدهد.

پرتال دانشگاه ها

امروزه دانشگاه ها در کنار انجام طراحی سایت آموزشی آنلاین به یک پورتال سازمانی نیز نیاز دارند. تا اساتید و دانشجویان برای امور اداری، امور مالی و بسیاری از امور دیگر، بتوانند از طریق پورتال پیگیری کنند و نیازی به مراجعه حضوری نباشد.

در مجموع می توان گفت، هر مرکزی از فروشگاه های آنلاین، اداره ها، موسسات خاص و سازمان هایی که خدمات مختلفی ارائه می کنند. و هدفشان این است که بهترین خدمات الکترونیکی را ارائه کنند، نیاز به پورتال سازمانی دارند. از دیگر پورتال ها می توان به پورتال سازمانی مراکز فرهنگی، پورتال سازمانی عمومی، پورتال مناقصه، وب پورتال های کارگزاری و بنگاه های اقتصادی و… اشاره کرد.

عناصر پورتال سازمانی

عناصر پورتال سازمانی شامل دسترسی جستجو، طبقه بندی، مشارکت، شخصی سازی، نمایه سازی، یکپارچه سازی نرم افزار ها و… است. شما با توجه به عناصری که می خواهید در پورتال سازمان خود داشته باشید، هزینه طراحی متفاوتی می پردازید.

  • دسترسی/جستجو: قابلیت دسترسی/جستجو پرتال سازمانی به کاربران دسترسی می دهد که اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه مد نظر به دست آورند.
  • دسته بندی: اطلاعات پرتال دسته بندی می شوند تا کاربران در زمینه های مورد نیاز وارد دسته مد نظر شوند.
  • مشارکت: بخش مشارکت پرتال های سازمانی این قابلیت را به افراد می دهد که بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی، با یکدیگر در مشارکت باشند.
  • شخصی سازی: اطلاعات کارمندان، کارکنان و تمام افراد یک سازمان با توجه به نقشی که دارند، در پورتال سازمانی شخصی سازی می شود.
  • پروفایل سازی: برای مشارکت در پورتال سازمان نیاز به پروفایل سازی است تا افراد با توجه به پروفایل و نقشی که دارند، متمایز شوند.

طراحی پورتال سازمانی و تفاوت آن با وب سایت

طراحی پورتال تحت وب سازمانی به راحتی طراحی وب سایت نیست. زیرا پورتال های سازمانی فنی تر و در مقیاس بزرگ تر قرار دارند و قطع به یقین یک سازمان نمی تواند تنها با داشتن یک سایت شرکتی، تمام خدماتی را که نیاز دارد ارائه کند را پوشش دهد.

پورتالها در واقع دسته ای از وب سایت ها هستند ولی بخش ها و خدمات بیشتری را در بر میگیرند. برای مثال ‌وب ‌سایت‌ سازمان‌ هایی همچون بانک‌ ها، شرکت‌ های بیمه، شهرداری ‌ها و یا شرکت‌ های خصوصی با ‌وب‌ سایت‌های خبری و اطلاعاتی متفاوت هستند. زیرا امکاناتی که برای هر کدام نیاز است، متفاوت می باشد و  امکانات خاص خود را دارند.

بنابراین با توجه به متفاوت بودن طراحی پورتال سازمانی با طراحی وب سایت معمولی، باید طراحی پورتال سازمان خود را به فرد یا شرکتی کاربلد بسپارید. که قبلا تجربه طراحی پورتال های سازمانی و دولتی را داشته باشد.

پیشنهاد ما به شما برای سفارش طراحی پورتال سازمانی، مجموعه وب آوران است که با بیش از 10 سال تجربه در زمینه طراحی و ساخت وب سایت، نمونه کارهای موفق را از خود به جای گذاشته است.

برای دیدن نمونه کارها می توانید به صفحه نمونه کارها مراجعه کنید و در صورت تمایل، طراحی سایت خود را به مجموعه متخصص وب آوران بسپارید.

قیمت طراحی پورتال سازمانی و دولتی

سوال همیشگی مشتریان این است که هزینه ساخت پورتال چقدر است؟ قیمت طراحی سایت و طراحی پورتال سازمانی با توجه به امکانات و خدماتی که مد نظر شماست متفاوت است و قیمت ثابتی نیست. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در خصوص هزینه طراحی پورتال حرفه ای، با کارشناسان وب آوران تماس حاصل بفرمایید.

لیست قیمت و امکانات عمومی پورتال سازمانی و دولتی

پلن برنزیپلن نقره ایپلن طلایی
شروع قیمت از40 میلیون تومان60 میلیون تومان80 میلیون تومان
قیمت هر زبان اضافه%30 از قیمت کل%30 از قیمت کل%30 از قیمت کل
دامنه رایگانir.ir.com. و  ir.
میزبانی رایگان
ورود محتوای اولیه تا10 صفحه15 صفحه30 صفحه
قابلیت شخصی سازی%30%60%100
پشتیبانی رایگان6 ماه9 ماه12 ماه
پرداخت قسطی2 قسط2 قسط3 قسط
مدت زمان تحویل10 تا 20 روز کاری20 تا 40 روز کاری40 تا 60 روز کاری
طراحی واکنش گرا (ریسپانسیو)
سرعت و امنیت بالا
قابلیت توسعه
کاملاً ماژولار
مبتنی بر معماری سه لایه MVC
استفاده از SSL
صفحه ساز Drag & Drop
پنل مدیریتی پیشرفته و جامع
مدیریت صفحات
مدیریت مطالب
مدیریت کاربران
مدیریت سطوح دسترسی و تعریف نقش ها
مدیریت فهرست ها
مدیریت فایل های چند رسانه ای
مدیریت پاپ آپ ها
گالری تصاویر
موتور جستجوی داخلی
فرم ساز
بخش معرفی پرسنل همراه رزومه
بخش اخبار و مقالات
ساخت و مدیریت اسلایدر
امکان ثبت نام
بخش امتیاز دهی
چارت سازمانی
بخش نظرسنجی
خبرنامه ایمیلی
کارتابل پرسنلی
بخش اسناد و مدارک
ارسال پیام خصوصی به کاربران
جستجوی پیشرفته ایجکس
فیلتر پیشرفته ایجکس
فروشگاه اینترنتی
مدیریت محصولات
سوابق مشتریان
مدیریت دانلود ها
درخواست و پیگیری آنلاین
فرم ساز پیشرفته
نوبت دهی آنلاین
امکان رزرواسیون آنلاین
امکان اتصال به CRM
خروجی اکسل و PDF
دفترچه تلفن
امکان اتصال به سامانه پیامکی
عضویت و ورود با شماره موبایل
خبرنامه پیامکی
ماژول ساز پیشرفته
گزارش ساز پیشرفته
سیستم گردش کار پیشرفته (Work Flow)
جدول ساز پیشرفته
چارت ساز پیشرفته
امکان ساخت ساب پرتال
تالار گفتگو
بخش پرسش و پاسخ
سیستم تیکت پیشرفته
بخش پشتیبانی آنلاین
CRM داخلی
امکان اتصال به اتوماسیون اداری
POS
ربات پیشرفته
امکان استفاده از AMP و PWA
هم اکنون سفارش دهید

سوالات متداول

پورتال سازمانی چیست؟

پورتال سازمانی نوعی از انواع پرتال می باشد که در آن تمام فرآیندهای اداری و سازمانی به صورت اینترنتی اجرا می شوند. در پورتال سازمانی امکانات و بخش های متنوعی ایجاد می شود تا بتوان ارتباط بین سازمان و ارباب رجوع را بسیار راحت تر کرد.

طراحی پورتال سازمانی با طراحی پرتال چه فرقی دارد؟

در طراحی پورتال سازمانی، ساختار و امکانات وب پرتال بر اساس فرآیند های سازمانی طراحی و اجرا می شوند. یعنی بروکراسی اداری سازمان به صورت کاملاً اینترنتی طراحی می شود و کاغذ از سازمان حذف می شود. اما در طراحی پرتال امکانات از پیش تعریف شده وجود دارد که بر حسب نیاز می توانند استفاده شوند.

طراحی پرتال سازمانی و دولتی برای چه کاربرد هایی مناسب است؟

تمام سازمان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی که می خواهند فرآیند های سازمان خود را الکترونیکی کنند می توانند از طراحی پرتال استفاده نمایند. انواع پورتال های سازمانی شامل پرتال دانشگاهی، سازمانی، اداری، بیمه، بانک، آموزشگاه ها و غیره می شود.

قیمت طراحی پورتال سازمانی چقدر است؟

شروع قیمت طراحی پورتال (پرتال) سازمانی از 40 میلیون تومان است و بر حسب امکانات مورد نیاز و فرآیندهای لازم قیمت نهایی تعیین می شود.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفاً به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد رای: 13

این مطلب تاکنون امتیازی ندارد! اولین کسی باشید که این نوشته را ارزیابی می کند.

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پاسخگوی شما هستیم

با ما در تماس باشید...

هر سوالی در مورد طراحی و بهینه سازی سایت، طراحی پورتال (پرتال) و سایر امور مرتبط دارید از ما بپرسید. کارشناسان وب آوران بهترین مشاوره را برای شما ارائه می دهند.

Scan the code
تماس با کارشناس