طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

چگونه یک سایت فروشگاهی طراحی کنیم

با پیشرفت علم و فناوری، و با تغییر کسب و کارهای سنتی به سمت کسب و کارهای اینترنتی باعث رونق بخشیدن به بازاری فعال مانند فروش محصولات از طریق فروشگاه اینترنتی شده است. در این مطلب سعی داریم تمامی آنچه را که باید در مورد طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و آنلاین بدانید را بصورت مختصر و مفید برای شما توضیح دهیم.

در ابتدا این را بدانید که طراحی سایت چیست؟

ساخت فروشگاه اینترنتی به مجموعه مراحلی که برای ساخت و طراحی یک پایگاه اینترنتی، به منظور معرفی محصولات، خدمات، تبلیغات و اطلاع رسانی همگانی در بستر اینترنت انجام می گیرد گفته می شود.

طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی یک روندی است که باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود تا بازخورد مثبتی برای کسب کار آنلاین شما داشته باشد. که این روند شامل تولید محتوای مفید و کارآمد، رعایت سئو و بهینه سازی سایت و طرح های گرافیکی و زیبا برای جذب مشتری، رعایت اصول برنامه نویسی تحت وب و غیره است.

مراحل انجام طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی و آنلاین

4 مرحله اصلی وجود دارد که هر کدام را به صورت مستقل توضیح خواهیم داد:

 1. طراحی و ساخت یک وایر فریم
 2. طراحی مربوط به گرافیک فروشگاه اینترنتی
 3. کدنویسی و برنامه نویسی طراحی فروشگاهی
 4. راه اندازی فروشگاه اینترنتی

طراحی و ساخت یک وایر فریم

در این مرحله ابتدا باید نسبت به نیازی که مشتری دارد یک نوع فروشگاه آنلاین با نمای کلی طراحی کنیم. این نمای کلی که ذکر شد باید شامل یک نقشه بسیار کامل از تمامی صفحات سایت و تعیین جایگاه اصلی المان های مختلف باشد. طبق تعریفی که دادیم به این نوع طراحی فروشگاهی وایر فریم می گوییم.

طراحی مربوط به گرافیک سایت فروشگاه

بعد از انجام مرحله اول و تعیین محل قرارگیری عناصر باید گرافیک فروشگاهی را طراحی کرد. با توجه به زمینه کاری و با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی شروع به انجام عملیات مربوط به گرافیک سایت می کنیم.

کدنویسی و برنامه نویسی سایت

در این مرحله باید طبق تصمیم گیری مشتری و بر اساس هزینه ها نوع سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کند. که طراحی سایت با وردپرس و یا با طراحی یک فریم اختصاصی برنامه نویسی و کدنویسی انجام شود.

راه اندازی وب سایت فروشگاه اینترنتی

 • استفاده از وب سایت فروشگاه اینترنتی امکان خرید را بصورت غیر حضوری برای مشتریان بالقوه فراهم می کند. مشتریان می توانند در هر ساعتی از شبانه روز و بدون هیچ ابهامی خرید خود را انجام دهند.

اهمیت طراحی و ساخت سایت برای فروشگاه های اینترنتی

بسیاری از کسب و کارها برای اینکه پیشرفت و ترقی داشته باشند دنبال راهکارهای جدید و امروزی هستند. داشتن یک وب سایت عالی و حرفه ای، یکی از گزینه هایی است که باعث حضور پر رنگ تر شما در دنیای اینترنت می شود.

تا به وسیله طراحی وب بتوانید فروشگاه اینترنتی و یا هر نوع کسب کاری را که دارید، آن را جهانی و بر تعداد مشتریان خود بیافزایید. که این خود باعث عملکرد بهتر و درآمد بالای سایت شما می شود.

طراحی سایت فروشگاهی

این را بدانید که امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای اینکه زمان زیادی را برای خرید در خیابان ها و مغازه ها سپری کنند در منزل خود بمانند و تمامی نیازهای خود را از طریق اینترنت برطرف کنند. این افراد معمولا به دنبال سایت هایی می باشند که بتوانند در کوتاه ترین زمان و با جستجو در گوگل به آن ها دسترسی پیدا کنند و خرید خود را انجام دهند.

پس بنابراین بهتر است که با استفاده از استراتژی های مربوطه با سئو در نتایج اول گوگل باشید. بدون شک می توانید این دسته از افرادی که به صورت اینترنتی خرید خود را انجام می دهند را به سمت فروشگاه اینترنتی خود جذب و ترافیک وب سایت فروشگاهی خود را افزایش دهید.  حتی برخی از افراد، مشتری دائمی فروشگاه اینترنتی شما می شوند که این روند باعث ارتقای رتبه سایت شما می شود.

هزینه طراحی و ساخت فروشگاه آنلاین به چه پارامترهایی بستگی دارد؟

 • دامنه یا آدرس وب سایت
 • هاست میزبانی
 • طراحی و راه اندازی
 • تولید محتوا
 • سئو و یا بهینه سازی سایت
 • پشتیبانی سایت

برای شروع و راه اندازی هر نوع کسب کار جدید بصورت اصولی نیاز به این است که هزینه ای صرف شود. پارامترهایی که ذکر کردیم بر قیمت نهایی طراحی وب سایت فروشگاهی تاثیرگذار می باشند که باید تمامی آن ها انجام و به کار گرفته شوند.

مزایای داشتن یک فروشگاه مجازی آنلاین

برای طراحی و ساخت وب سایت فروشگاه اینترنتی فوق العاده و حرفه ای و از همه مهم تر کاربر پسند، باید به مهم ترین مزیت های که باعث می شود شما به میزان اهمیت ساختن فروشگاه اینترنتی برای کسب کارتان  پی ببرید توجه کنید.

 • صرفه جویی در هزینه های مربوط به راه اندازی
 • بازاریابی اینترنتی
 • برقراری ارتباط و تبادل با مشتری
 • نمایش و فروش محصولات
 • افزایش اعتبار تجاری و یا برندسازی

صرفه جویی در هزینه های مربوط به راه اندازی فروشگاه اینترنتی

بدون شک شما می دانید که برای راه اندازی یک کسب کار باید هزینه ای صرف اجاره و یا خرید مکان، حقوق کارمندان و خرید تجهیزات و غیره کنید.

اما با طراحی فروشگاه آنلاین و اینترنتی مناسب در بستر فضای مجازی می توانید کسب کار خودتان را راه اندازی کنید. و دیگر هزینه های جانبی که ذکر شد را پرداخت نکنید و با تمرکز بر روی فعالیت و عملکرد اصولی ساخت فروشگاه اینترنتی، میزان مشتریان و سود خود را از این جهت افزایش دهید.

برقراری ارتباط و تبادل با مشتری

با وجود داشتن فروشگاه آنلاین و اینترنتی، مشتریان به راحتی می توانند نظرات و پیشنهادات خود را به شما ارائه دهند. و شما هم این امکان را خواهید داشت تا بیشتر نیاز و سلیقه مشتریان خود را شناخته و برای رفع آن ها برنامه ریزی و تلاش کنید. تا برای رضایت آن ها قدم های بیشتری بردارید.

نمایش و فروش محصولات

زمانی که فروشگاه اینترنتی خود را ساختید باید به نوعی باشد که تمام خدمات و یا محصولاتی که در سایت دارید را به طور کامل به کاربران نشان دهید. تا آن ها بتوانند با توجه به ویژگی محصول و یا خدمات، آن را انتخاب و خریداری کنند.

افزایش اعتبار تجاری و یا برندسازی

انواع خدمات ارائه شده توسط گروه متخصص و ماهر وب آوران:

 • طراحی انواع وب سایت های شرکتی و فروشگاهی و غیره
 • مشاوره مدیریت تولید محتوا
 • پیاده سازی و مشاوره مربوط به سئو
 • پشتیبانی سریع و مطمئن در هر 24 ساعت شبانه روز