چگونه یک سایت فروشگاهی طراحی کنیم

با پیشرفت علم و فناوری، و با تغییر کسب و کارهای سنتی به سمت کسب و کارهای اینترنتی باعث رونق بخشیدن به بازاری فعال مانند فروش محصولات از طریق فروشگاه اینترنتی شده است که در این مطلب سعی داریم تمامی آنچه را که باید در مورد طراحی سایت فروشگاه آنلاین بدانید را بصورت مختصر و مفید برای شما توضیح دهیم.

در ابتدا این را بدانید که طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به مجموعه مراحلی که برای ساخت و طراحی یک پایگاه اینترنتی، برای معرفی محصولات، خدمات، تبلیغات و اطلاع رسانی همگانی در بستر اینترنت گفته می شود.

طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی یک روندی است که باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود تا بازخورد مثبتی برای کسب کار آنلاین شما داشته باشد. که این روند شامل تولید محتوا مفید و کارآمد، رعایت بهینه سازی سایت یا سئو و طرح های گرافیکی و زیبا برای جذب مشتری، رعایت اصول برنامه نویسی تحت وب و غیره است

مراحل انجام طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی و آنلاین

4 مرحله اصلی وجود دارد که هر کدام را به صورت مستقل توضیح خواهیم داد:

 1. طراحی و ساخت یک وایر فریم
 2. طراحی مربوط به گرافیک سایت
 3. کدنویسی و برنامه نویسی سایت
 4. راه اندازی سایت

طراحی و ساخت یک وایر فریم

در این مرحله ابتدا باید نسبت به نیازی که مشتری دارد یک نوع سایت با نمای کلی طراحی کنیم این نمای کلی که ذکر شد باید شامل یک نقشه بسیار کامل از تمامی صفحات سایت و تعیین جایگاه اصلی المان های مختلف باشد، طبق تعریفی که دادیم به این نوع طراحی وب سایت وایر فریم می گوییم.

طراحی مربوط به گرافیک سایت

بعد از انجام مرحله اول و تعیین محل قرارگیری عناصر باید سایت را طراحی کرد. با توجه به زمینه کاری و با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی شروع به انجام عملیات مربوط به گرافیک سایت می کنیم.

کدنویسی و برنامه نویسی سایت

در این مرحله باید طبق تصمیم گیری مشتری و بر اساس هزینه ها نوع سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کند. که طراحی سایت با وردپرس و یا طراحی یک فریم اختصاصی برنامه نویسی و کدنویسی انجام شود.

راه اندازی وب سایت فروشگاه اینترنتی

 • استفاده از وب سایت برای صاحبان کسب کار است که امکان خرید را بصورت حضوری برای مشتریان بالقوه خود فراهم می کند.و مشتریان در هر ساعتی از شبانه روز و بدون هیچ ابهامی خرید خود را انجام دهند.

اهمیت طراحی سایت برای فروشگاه های اینترنتی

امروزه که مشتریان تمام وقت خود را در اینترنت سپری و نیازهای خود را از آن طریق برطرف می کنند. وب سایت برای کسب و کارهای اینترنتی به ویژه فروشگاه ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

بسیاری از کسب و کارها برای اینکه پیشرفت و تلقی داشته باشند دنبال راهکارهای جدید و امروزی هستند. داشتن یک وب سایت عالی و حرفه ای، یکی از گزینه هایی است که باعث حضور پر رنگ تر شما در دنیای اینترنت می شود.

و به این وسیله بتوانید فروشگاه اینترنتی و یا هر نوع کسب کاری را که دارید، آن را جهانی و بر تعداد مشتریان خود بیافزایید. که این خود باعث عملکرد بهتر و درآمد بالای سایت شما می شود.

این را بدانید که امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای اینکه زمان زیادی را برای خرید در خیابان ها و مغازه ها سپری کنند در منزل خود بمانند و تمامی نیازهای خود را از طریق اینترنت برطرف کنند و این افراد معمولا به دنبال سایت هایی می باشند که بتوانند در کوتاه ترین زمان با سرچ در گوگل به آن ها دسترسی پیدا کنند و خرید خود را انجام دهند.

پس بنابراین بهتر است سایتی را طراحی کنید که با استفاده از استراتژی های مربوط به سئو در نتایج اول گوگل باشد بدون شک می توانید این دسته از افرادی که به صورت اینترنتی خرید خود را انجام می دهند را به سمت سایت خود جذب و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید و حتی برخی از این افراد، مشتری دائمی فروشگاه اینترنتی شما می شوند که این روند باعث ارتقای رتبه سایت شما می شود.

هزینه طراحی سایت فروشگاه آنلاین به چه پارامترهایی بستگی دارد؟

 • دامنه یا آدرس وب سایت
 • هزینه خرید هاست
 • هزینه طراحی و راه اندازی
 • هزینه تولید محتوا
 • هزینه سئو و یا بهینه سازی سایت
 • هزینه مربوط به پشتیبانی سایت

برای شروع و راه اندازی هر نوع کسب کار جدید بصورت اصولی نیاز به این است که هزینه ای صرف شود پارامترهایی که ذکر کردیم بر قیمت نهایی طراحی سایت فروشگاهی تاثیرگذار می باشند که باید تمامی آن ها انجام و به کار گرفته شوند.

مزایای داشتن یک وب سایت فروشگاه مجازی آنلاین

برای ساخت و راه اندازی یک وب سایت فروشگاه اینترنتی فوق العاده و حرفه ای و از همه مهم تر کاربر پسند، باید به مهم ترین مزیت های که باعث می شود شما به میزان اهمیت داشتن وب سایت برای کسب کارتان توجه و به اهمیت آن در دنیای اینترنت پی ببرید.

 • صرفه جویی در هزینه های مربوط به راه اندازی
 • بازاریابی اینترنتی
 • برقراری ارتباط و تبادل با مشتری
 • نمایش و فروش محصولات
 • افزایش اعتبار تجاری و یا برندسازی

صرفه جویی در هزینه های مربوط به راه اندازی طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

بدون شک شما می دانید که برای راه اندازی یک کسب کار باید هزینه ای صرف اجاره و یا خرید مکان ،حقوق کارمندان و خرید تجهیزات و …کنید.

اما با داشتن یک سایت مناسب در بستر اینترنت می توانید کسب کار خودتان را راه اندازی و دیگر هزینه های جانبی که در بالا ذکر شده را پرداخت نکنید و با تمرکز بر روی فعالیت و عملکرد اصولی سایت، میزان مشتریان و سود خود را از این جهت افزایش دهید.

برقراری ارتباط و تبادل با مشتری

با وجود سایت فروشگاه آنلاین و اینترنتی، مشتریان به راحتی می توانند نظرات و پیشنهادات خود را به شما ارائه دهند و شما هم این امکان را خواهید داشت تا بیشتر نیاز و سلیقه مشتریان خود را شناخته و برای رفع آن ها برنامه ریزی و تلاش کنید و برای رضایت آن ها قدم های بیشتری بردارید.

نمایش و فروش محصولات

زمانی که وب سایت خود را طراحی کردید باید به نوعی باشد که تمام خدمات و یا محصولاتی که در سایت دارید را به طور کامل به کاربران نشان دهید. تا آن ها بتوانند با توجه به ویژگی محصول و یا خدمات، آن را انتخاب و خریداری کنند.پس مشتری با هر مراجعه به وب سایت می تواند بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت کند.

توجه داشته باشید که هرچند وقت یکبار موارد موجود در سایت خود را بروزرسانی کنید.

افزایش اعتبار تجاری و یا برندسازی

شما با داشتن یک سایت حرفه ای و جامع می توانید خدمات و یا محصولی حود را در بستر اینترنت به نمایش گذاشته و هزاران مشتری را به سمت سایت خود جذب و سایت خود را به آن ها معرفی کنید.

چرا تیم طراحی سایت وب آوران؟

گروه وب آوران یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در ارائه خدمات طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و فروش در فضای مجازی، بهینه سازی و پشتیبانی وب سایت، تولید محتوا است.

این گروه این امکان را برای شما عزیزان فراهم می سازد تا با انعطاف پذیری بالا، پروژه های شما را در اسرع وقت و با کم ترین زمان به شما تحویل دهد.

انواع خدمات ارائه شده توسط گروه متخصص و ماهر وب آوران:

 • طراحی انواع وب سایت های شرکتی و فروشگاهی و…
 • مشاوره مدیریت تولید محتوا
 • پیاده سازی و مشاوره مربوط به سئو
 • پشتیبانی سریع و مطمئن در هر 24 ساعت شبانه روز