کسب و کار های خدماتی طیف وسیعی از بازار اقتصادی را تشکیل می دهند. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات وجود دارند که در صنف های مختلف مشغول فعالیت هستند و دسترسی به آنها ممکن است کار دشواری باشد. به همین دلیل با استفاده از طراحی سایت خدماتی میتوان معرفی و دسترسی به کسب و کار های خدماتی را تسهیل کرد.

طراحی سایت خدماتی

وب سایت خدماتی چیست؟

ارائه دهندگان خدمات محصولی برای فروش ندارند. بلکه در قبال دانش فنی یا تجربی و خدماتی که ارائه می دهند دستمزد دریافت می کنند مانند سرویس کار کولر، یخچال یا تعمیرکار ماشین. معمولاً این دسته از کسب و کارها به شیوه سنتی مانند پخش تراکت یا معرفی دیگران بازاریابی خود را انجام می دهند. به همین دلیل ممکن است نتوانند به خوبی خود و توانایی هایشان را به مشتریان معرفی کنند. بنابراین طراحی سایت خدماتی یک گزینه عالی برای رونق کسب و کار های خدماتی است. زیرا این امکان را می دهد تا بتوان به خوبی نوع خدمات و تجربیات خود را برای مشتریان معرفی کنند و مشتریان بیشتری را جذب کنند.

روش کار طراحی سایت خدماتی چگونه است؟

طراحی و ساخت وب سایت خدماتی به دو صورت شخصی و عمومی انجام می شود. در وب سایت های خدماتی شخصی تنها یک کسب و کار خدماتی معرفی می شود. به عنوان مثال یک وب سایت ارائه دهنده تعمیرات لوازم برقی خانگی را در نظر بگیرید که متعلق به یک تعمیرکار می باشد. به این نوع از وب سایت خدماتی، شخصی گفته می شود زیرا متعلق به یک کسب و کار واحد است. ارائه دهنده خدمات در چنین وب سایتی میتواند به خوبی خدمات قابل ارائه را برای مشتریان معرفی کند و نقطه نظرات مشتریان را نیز دریافت کند. همچنین امکان دریافت رزرو وقت نیز در وب سایت میسر است. بدین ترتیب یک تعامل دو جانبه خوب و قوی بین کسب و کار خدماتی و مشتریان ایجاد می شود.

طراحی وب سایت خدماتی

وب سایت خدماتی عمومی

نوع دیگری از وب سایت های خدماتی آن دسته از وب سایت هایی هستند که انواع خدمات را ارائه می دهند. شاید تا بحال چنین وب سایت هایی را مشاهده کرده باشید که در آن انواع خدمات از نظافت تا تعمیرات تخصصی ارائه میگردد. دو وب سایت آچاره و سنجاق مثال هایی از این نوع وب سایت ها هستند که در آنها می توانید انواع خدمات و ارائه دهندگان آنها را مشاهده کنید، تجربیات آنها و نظرات مشتریان را بخوانید و سپس اقدام به دریافت وقت نمایید. این نوع از وب سایت های خدماتی بر خلاف وب سایت های شخصی تنها متعلق به یک کسب و کار نیستند بلکه تمام ارائه دهندگان خدمات می توانند با ثبت نام در وب سایت نسبت به معرفی خود و بازاریابی اقدام نمایند.

برخی از امکانات وب سایت ارائه دهنده خدمات

 • معرفی کامل ارائه دهنده خدمات
 • معرفی تجربیات و مدارک فنی
 • تعریف انواع خدمات و قیمت آنها
 • امکان رزرو به صورت اینترنتی
 • اتصال به انواع درگاه پرداخت اینترنتی
 • امکان عضو گیری
 • امکان درج آگهی برای ارائه دهندگان خدمات
 • امکان دریافت دیدگاه و نظر مشتریان
 • درج مشخصات و اطلاعات ارائه دهنده خدمات
 • گالری تصاویر
 • بخش اخبار و مقالات
 • فرم تماس با ما

طراحی سایت شبیه آچاره و سنجاق

طراحی سایت شبیه آچاره و سنجاق

همانطور که پیش تر ذکر شد دو و ب سایت آچاره و سنجاق از وب سایت های ارائه دهنده خدمات عمومی هستند. یعنی تمام افراد فنی و ارائه دهندگان خدمات می توانند با ثبت نام در آنها نسبت به معرفی خود و کسب و کارشان اقدام کنند. و از این طریق بتوانند مشتریان بیشتری را جذب کند. در واقع این نوع از وب سایت های خدماتی نوعی از طراحی سایت تبلیغاتی می باشد که کسب و کار های خدماتی در آنها نسبت به تبلیغ و معرفی خود اقدام می کنند.

مشتریان بسیاری خواهان طراحی وب سایت مشابه آچاره و سنجاق هستند. کارشناسان متخصص وب آوران برای این دسته از مشتریان پیشنهادات ویژه ای دارد که میتواند مسیر کسب و کار آنها را متحول کند. میتوان به دو صورت اختصاصی یا با استفاده از طراحی سایت با وردپرس نسبت به راه اندازی سایت مشابه آچاره و سنجاق اقدام نمود. که انتخاب یکی از این دو روش به نیازهای مشتری و بودجه و زمان در نظر گرفته شده بستگی دارد. اما به هر طریق و از هر دو روش میتوانید ایده های خود را عملی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت خدماتی کافیست تا با کارشناسان متخصص وب آوران تماس بگیرید.