تلفن تماس: 021-22210209 ایمیل: sale [@] webavaran.com
تولید محتوا

چگونه برای وب سایت خود محتوای سئو و بهینه تولید کنیم؟

محتوا مهمترین عنصر هر وب سایت است، زیرا تنها راه ارتباطی برای تبادل و انتقال اطلاعات بین وب سایت و مخاطب می باشد. اهمیت تولید محتوا برای وب سایت به قدری بالا است که حرفه ای ترین سایت نیز بدون محتوا هیچ سود و کاربردی ندارد. به همین دلیل توجه بر تولید محتوای با کیفیت یک امر ضروری برای موفقیت در فضای مجازی می باشد. در این مقاله با وب آوران همراه باشید تا بررسی کنیم چگونه برای وب سایت خود محتوای سئو و بهینه تولید کنیم؟ و موفقیت و بازاریابی موفق محتوا محور در فضای مجازی را تجربه کنیم.

منظور از تولید محتوا چیست؟

محتوای موجود در وب سایت ها و به طور کلی اینترنت به سه دسته متنی، تصویری و صوتی تقسیم می شوند. هر وب سایت در ابتدای راه مانند یک مغازه خالی و بدون وسایل است. همانطور که اگر ما بهترین و زیباترین مغازه را هم داشته باشیم ولی هیچ محصولی برای عرضه نداشته باشیم عملاً بی فایده است. وجود یک وب سایت حتی با زیباترین ظاهر هم بدون محتوا هیچ سود و منفعتی برای کسب و کار یا صاحب وب سایت در بر نخواهد داشت. بنابر این لازم است تا نسبت به تولید محتوای با کیفیت و مفید پرداخت.

در واقع منظور از تولید محتوا تهیه و تدوین مطالب متنی، صوتی و تصویری با محوریت حوزه فعالیت کسب و کار و یا موارد پر مخاطب می باشد. از محتوای تولیدی میتوان در وب سایت و سایر پلتفرم های مجازی استفاده نمود. به عنوان مثال همین مقاله ای که شما در حال مطالعه آن هستید یک تولید محتوا می باشد. این محتوا با عنوان چگونه برای وب سایت خود محتوای سئو و بهینه تولید کنیم؟ تدوین شده است و در آن در مورد راه های تولید محتوای سئو و بهینه برای وب سایت توضیح داده شده است.تأثیر محتوا بر سئو و بهینه سازی سایت

محتوا چه تأثیری در سئو و بهینه سازی سایت دارد؟

در الگوریتم های جدید موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ توجه ویژه ای به محتوا شده است، به نوعی که از محتوا به عنوان پادشاه سئو نام برده شده است. یعنی اهمیت محتوا آنچنان بالا است که به تنهایی جزو ستون های اصلی سئو و بهینه سازی سایت محسوب می شود. بنابر این باید در کنار موارد مهم دیگر در سئو توجه ویژه ای به تولید محتوای با کیفیت داشته باشیم.

منظور از تولید محتوای با کیفیت چیست؟

منظور از تولید محتوای با کیفیت آن است که در تولید محتوا نیازهای مخاطب را در نظر گرفت و در صدد پاسخگویی به آنها باشیم. به عبارت دیگر هدف از تولید محتوا باید پاسخ به یک سوال یا رفع نیازهای مخاطبان است. و نباید تنها برای سئو و بهینه سازی نسبت به تولید محتوا با فنون سئو کلاه سیاه اقدام نمود. زیرا اینگونه تولید محتوا نه تنها سود و منفعتی ندارد بلکه ضررهای جبران ناپذیری در پی دارند. بنابر این هدف اصلی از تولید محتوا را تنها جلب رضایت و رفع نیازهای مخاطبان خود قرار دهید تا از این طریق بتوانید هم رضایت مخاطبان را به دست آورید و هم رتبه های خوبی در نتایج موتورهای جستجوگر به دست آورید.

مراحل تولید محتوای با کیفیت سئو و بهینه

تولید محتوای با کیفیت و بهینه برای وب سایت شامل مراحلی است که با انجام درست و دقیق آنها میتوان یک محتوای مفید و بهینه تدوین کرد.

  1. موضوع محتوای خود را بر حسب نیازسنجی از مخاطبان و با عنوان پاسخ به یک سوال یا توضیح یک مبحث انتخاب نمایید.
  2. در عنوان محتوای خود از عناوین مختصر و مفیدی استفاده نمایید که در برگیرنده کلیت موضوع می باشد. به عنوان مثال اگر محتوای شما پاسخ به یک سوال است، عناوین خود را با کلمات سوالی مانند چه؟ چگونه؟ و غیره شروع نمایید. و اگر محتوا در مورد معرفی یک محصول یا خدمات است بهتر است از کلمات بررسی، معرفی، ویژگی ها و کلمات ترغیب کننده در عنوان محتوا استفاده نمایید.
  3. از کلمه کلیدی مورد نظر حتماً در عنوان محتوا استفاده نمایید.
  4. سعی کنید پاراگراف ها کوتاه و توضیح دهنده باشند و از بیان عبارات اضافی خودداری کنید. زیرا با بیان مطالب اضافه حوصله مخاطبان خارج از خواندن کامل مقاله می شود.
  5. از تصاویر مرتبط با محتوا استفاده نمایید. وجود تصویر در محتوا باعث جذب مخاطب می شود و مخاطب را ترغیب می کند تا ادامه مطالب را با دقت بیشتری مطالعه کند. همچنین تحقیقات نشان داده است که استفاده از تصاویر باعث ثبت بهتر محتوا در ذهن خواننده می شود. بنابر این استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط را فراموش نکنید.تولید محتوای متنی و تصویری
  6. استفاده از ویدیو نیز در تولید محتوا بسیار مفید است. زیرا برخی از کاربران حوصله یا وقت کافی برای خواندن یک متن را ندارند. در این حالت اگر از ویدیو در محتوای خود استفاده کرده باشید رضایت کامل مخاطبان را به دست می آورید. استفاده از ویدیو در معرفی محصول، مطالب آموزشی که با تصویر بهتر درک می شوند و مطالب بلند و طولانی بسیار کاربردی است.
  7. در استفاده از کلمات کلیدی در محتوای خود زیاده روی نکنید. این نکته را فراموش نکنید که مخاطب اصلی و هدف محتوای شما باید کاربران وب سایت باشند نه موتورهای جستجو! پس با استفاده درست و به اندازه از کلمات کلیدی در محتوا میتوان رضایت مخاطبین و موتورهای جستجو را یکجا به دست آورد.
  8. استفاده از عناوین، لیست ها و جدول ها در محتوا کمک کننده است و میتواند به درک و فهم بهتر موضوع کمک کرد.
  9. رعایت استانداردهای سئو در محتوای وب سایت را فراموش نکنید. مانند طول محتوا (بهتر است بیش از 500 کلمه باشد)، لینک به مطالب مرتبط، انتخاب عنوان و توضیحات مختصر و در برگیرنده موضوع اصلی، رعایت مباحث کپی رایت و خودداری از کپی برداری محتوا و تصاویر از سایر منابع و در غیر اینصورت ذکر منبع، سرعت بارگذاری و دسترسی سریع و راحت به محتوا و غیره.

نتیجه گیری

سئو و بهینه سازی تنها محدود به مسائل فنی سایت نمی شود. بلکه سئو تکنیکال یا فنی پایه اصلی بهینه سازی سایت است و محتوا بر روی آن سوار می شود. بنابر این لازم است تا برای کسب نتایج اول موتورهای جستجو نسبت به تولید محتوای با کیفیت اقدام کرد. در این مقاله تولید محتوا و راه های تدوین آن بر اساس اصول سئو را توضیح دادیم. با رعایت دقیق موارد و طی نمودن مراحلی که ذکر شد میتوانید انواع محتوای با کیفیت را برای وب سایت خود تولید نمایید.