021-22210466 sale@webavaran.com طراحی سایت | طراحی سایت ارزان در تهران | طراحی وب سایت - وب آوران

نکات بسیار مهم که باید در طراحی سایت رعایت کرد

نکات بسیار مهم که باید در طراحی سایت رعایت کرد کدام اند؟

یک) اصول غیر فنی که نباید نادیده گرفته شود:

هدف مخاطبین شما، محتوای کاربردی

اصلی ترین هدف افراد از مراجعه به اینترنت و جست و جو، تحقیق و یافتن نتیجه است پس تمرکز ما هم باید بر روی همین مسئله باشد. اهمیت به مخاطب و تلاش برای اینکه هر چه زودتر به نتیجه دلخواهش برسد یکی از مهم ترین فاکتورهاییست که بسیاری از افراد آن را نادیده میگیرند.

همین موضوع هم باعث آسیب دیدن سایتشان میشود، چرا که در این صورت افرادی که به سایت مراجعه کردند پس از نگاهی گذرا متوجه خواهند شد، که این سایت بدردشان نمی خورد! این خروج مداوم افراد از سایت موضوعی است که از چشم موتور های جست وجو گر پنهان نمی ماند.

بعلاوه اینکه آدرس سایت شما را در ذهن مخاطب به عنوان سایتی که نتیجه دلخواه او را شامل نمیشود حک میشود و دیگر به سراغ سایتتان نخواهد آمد.

نکات بسیار مهم که باید در طراحی سایت رعایت کرد

کپی ممنوع!

در نکات بسیار مهم که باید در طراحی سایت رعایت کرد حتما و حتما این مورد را در نظر داشته باشید که محتوای تکراری نه تنها از نظر موتور های جست و جو گر جالب نخواهد بود بلکه مخاطب را هم ناامید میکند. وقتی فردی در سایت های مختلف در حال گشت و گذار باشد و به دنبال نتیجه ای خاص بگردد، ممکن است با انبوهی از سایت مواجه شود که همه آن ها یک حرف را می زنند!

و این به هیچ وجه جالب نیست، اما اگر حرف تازه ای برای گفتن داشته باشید احتمال زیاد برد با شما خواهد بود.

نکات بسیار مهم که باید در طراحی سایت رعایت کرد

حتما به این مورد توجه کنید عنوان ها به گونه ای باشند که توجه مخاطب را جلب کنند. همچنین عنوان ها را به گونه ای طراحی کنید که در چند کلمه بتواند هدف شما از آن متن را توصیف کند تا مخاطب مطمئن شود که این متن، قطعا برای او کاربردی خواهد بود.

رنگ و لعاب سایت شما!

اگر سایتتان از ظاهر مخاطب پسندی بر خوردار نباشد مثلا رنگ ها با هم هماهنگ نباشند، فونت ها جذاب نباشند و به احتمال زیاد مخاطب به سراغ سایت دیگری خواهد رفت، پس این پیشنهاد را از ما داشته باشید که افراد ابتدا به ظاهر توجه میکنند.

چرا که ظاهر اولین چیزی است که در نگاه اول می تواند توجه افراد را جلب کند. پس در این موارد سعی کنید از یک گرافیست مشاوره بگیرید و براساس اصول رنگ ها و غیره سایتتان را طراحی نمایید. چرا که میتوان گفت یکی از نکات بسیار مهم طراحی همین شکل و شمایل سایت شماست.

عکس + جلوه های بصری + لوگو = مثلث طلایی سایت شما

سعی کنید حتما از تصاویری استفاده کنید که کپی نباشد و هنگام آپلود نکات سئو و بهینه سازی آن را در نظر بگیرید. از فلش ها، تیک ها، نشانه و لوگوی مناسب برای ایجاد جلوه های بصری و جذب مخاطب استفاده کنید.

سرعت سایت، از رقبا سبقت بگیرید

یک مورد بسیار مهم در جلب مخاطب، سرعت سایت شماست. هرچه قدر سرعت لود بالاتر، مخاطب خرسند تر است چرا که زودتر به خواسته اش خواهد رسید. و برعکس اگر سرعت لود پایین باشد، صادقانه بگوییم، مخاطب فرار میکند. چرا که فرصت معطل ماندن در سایت شما را ندارد و به سایت دیگری مراجعه خواهد کرد.

نکات بسیار مهم که باید در طراحی سایت رعایت کرد

امنیت سایت، به مخاطبتان اطمینان بدهید.

سعی کنید از روش هایی استفاده کنید که سایتتان ایمن تر به نظر برسد مثلا SSL را فعال کنید و یا از نماد های معتبر سازی سایت استفاده کنید. مخصوصا اگر قصد دارید سایت فروشگاهی داشته باشید.

ریسپانسیو، از یک متخصص کمک بگیرید.

طراحی سایت ریسپانسیو در واقع همان کاربر پسند کردن سایت است، اما این بار فقط به رنگ ها و طرح ها منتهی نمیشود. این بار باید به راحتی کاربر فکر کنید. خودتان را به جای مخاطب بگذارید کدام جایگیری آیکون ها، کدام سایز دکمه ها، کدام اولویت ها کار شما را برای دسترسی به نتیجه دلخواهتان راحت تر میکند.

در اصل در این قسمت باید کاری کنید که کاربر، با سایت شما احساس راحتی کند، بدون این که بهم ریختگی در سایت مشاهده شما کند. باید بتوانید در کوتاه ترین زمان او را، به نتیجه دلخواهش هدایت کنید. این هم از نکات بسیار مهم طراحی است که نباید به هیچ وجه از آن غافل شد.

لینک، ابزار موفقیت یا شکست؟

یک مورد محبوب لینک دادن است و معمولا پیشنهاد میشود در هر صفحه ای از وبسایتتان به صفحات دیگر لینک بدهید. که نه تنها در سئو سایت شما تاثیر گزار خواهد بود بلکه باعث دریافت بازدید بیشتر هم می شود. اما در رابطه با بک لینک ها حتما دقت کافی را داشته باشید و از یک متخصص کمک بگیرید.

نکات بسیار مهم طراحی قالب سایت چیست؟

یکی از اصلی ترین نکات بسیار مهم که باید در طراحی سایت رعایت کرد چیزی است که در لحظات اولیه به چشم مخاطب خواهد آمد قالب سایت شمااست. پس نیاز است که به خوبی و براساس اصول آن را طراحی کرده باشید. بدین منظور ابتدا به موضوع و زمینه فعالیت خود توجه کنید.

سعی کنید قالبتان هماهنگ با کسب و کارتان باشد، مثلا در طراحی سایت فروشگاهی، حتما قالب های استفاده کنید که متناسب با نوع فعالیتتان باشد. سپس به مواردی توجه کنید که قصد ارائه آن را دارید و براساس اولویت ها، برای آن ها منو یا آیکون در نظر بگیرید. به مخاطب خود فکر کنید، چه چیزی در بازدید از سایت شما برای او اولویت خواهد بود، آن را در دسترس قرار دهید.