021-22210466 sale@webavaran.com طراحی سایت | طراحی سایت ارزان در تهران | طراحی وب سایت - وب آوران

طراحی سایت تک صفحه ای

وب سایت تک صفحه ای شخصی یا سینگل پیج چیست

طراحی سایت تک صفحه ای شخصی است که تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار یا فرد در قالب یک صفحه(لندینگ پیج) به کاربرا نمایش داده میشود. مزیتی که وجود دارد در این است که کاربرا به راحتی و با مطالعه یک صفحه میتوانند به مزیت ها، معرفی و اطلاعات شرکت یا فرد بپردازند. قطعا وقتی یک سایت کم حجم داشته داشته باشد و مختصر و مفید باشد میتواند مزایایی هم داشته باشد. در این بخش به برسی اساسی طراحی و ساخت سایتهای تک صفحه ای و قیمت آن ها می پردازیم.

طراح وب‌سایت تک صفحه ای شخصی

مراحل ساخت سایت تک صفحه‌ای شخصی

در موارد زیادی ممکن است نیاز پیدا کنید که یک وبسایت داشته باشید، اما فرآیند کاریتان خیلی گسترده نیست و قصد این را ندارید تا برای ساخت یک وبسایت چندجانبه هزینه‌های زیادی را برای خود بتراشید. در این صورت پیشنهاد ما طراحی وب‌سایت تک صفحه ای شخصی می‌باشد.

طراحی تک صفحه‌ شخصی، همانطور که از نامشان پیداست تنها دارای یک صفحه بوده و برای مصارف خاصی استفاده می‌شوند که به شرح زیر می‌باشد:

  • طراحی صفحه فرود
  • دانلود بروشور
  • معرفی نمونه کار
  • بخش رزومه و معرفی

در صورتی که روند کاری شما به صورتی است که تمام محتوا‌های مربوطه در یک صفحه جا می‌گیرند می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

همچنین لازم به ذکر است که فرآیند طراحی وب‌سایت تک صفحه ای شخصی راحت‌تر از وبسایت‌های چند صفحه‌ای می‌باشد و همچنین در زمان کوتاه‌تری امکان‌پذیر است بنابراین در صورتیکه کسب و کارتان یا هر هدف دیگری که دارید را می‌توانید در سایت تک صفحه ای بگنجانید پس سراغ طراحی وبسایت چند صفحه‌ای نروید.

اهداف ساخت وب سایت تک صفحه ای

تمامی انسان‌ها به این موضوع علاقه‌مند هستند که نیازهایشان به صورت مفید و سریع در اختیار آن‌ها قرار بگیرد و همه از انجام فرایند‌های غیر ضروری و پیچیده بیزار هستند به تبع همین موضوع سایت‌های تک صفحه‌ای می‌توانند بسیار محبوب باشند و به عبارت دیگر تجربه کاربری بهتری داشته باشد.

همچنین بر اساس تجربه این سایت‌ها نرخ تبدیل بهتری داشته و بهتر در ذهن کاربران نهادینه می‌شوند از طرفی در صفحات موبایل نیز به خوبی نشان داده خواهند شد که این موضوع یکی از مورد توجه‌ترین موضوعات برای موتور‌های جستجو می‌باشد.

طراح وب‌سایت تک صفحه ای شخصی

طراحی وب‌سایت وردپرس رایگان

در رابطه با هزینه‌های طراح وب‌سایت تک صفحه ای به هر شکلی نمی‌توان اطلاعات دقیق داد و این موضوع در رابطه با طراحی سایت سینگل پیج نیز صادق است و بسته به امکاناتی که از وبسایت انتظار دارید و بسیاری موارد و فاکتور‌های دیگر، هزینه طراحی سایت تک صفحه ای متغیر است.

سایت‌ها امروزه اغلب بر پایه سیستم‌های مدیریت محتوای آماده یا طراحی های اختصاصی ساخته می‌شوند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. به عنوان مثال در صورتی که از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده مثل وردپرس برای طراحی سایت تک صفحه‌ای استفاده کنید حتماً باید انتظار این را داشته باشید که در جستجوهای‌تان سایتی با قالب و خصوصیات ظاهری شبیه به سایت خودتان را ببینید چرا که این سیستم‌ها اختصاصی نیستند.

هزینه ساخت و طراحی نسخه حرفه ای فول سئو

اما به هر جهت کار کردن با آن‌ها ساده‌تر می‌باشد هزینه کمتری نیز برای پیاده‌سازی در بر خواهند داشت. اما سایت‌های اختصاصی که از طریق کدنویسی ساخته می‌شوند که اغلب قیمت بالاتری هم دارند، همانطور که از نامشان پیدا است کاملاً اختصاصی بوده و به هیچ عنوان نمی‌توانید سایت دیگری را مشابه با سایت خود پیدا کنید.

همچنین قابلیت‌ها در سیستم‌های مدیریت محتوای آماده محدود است و بسیاری از‌ایده‌هایی که برای سایت خود دارید قابل پیاده‌سازی نیستند که این مشکل با کد‌نویسی اختصاصی حل شده و می‌توانید هر المانی را بسته به سلیقه خود به طراح سایت تک صفحه ای حرفه ای شخصی ارائه کنید تا برایتان طراحی کند. اما موضوع قابل توجه این است که هزینه طراحی سایت تک صفحه ای به مراتب پایین‌تر از سایت‌های چند صفحه می‌باشد. این موضوع طبیعی است چرا که در سایت‌های تک صفحه‌ای طبیعت المان‌های کمتری به کار رفته و زمان کمتری برای طراحی قسمت‌های مختلف گذاشته می‌شود.

طراحی صفحه نمایش نمونه کارها

همانطور که بار‌ها در این نوشته اشاره شد وب سایت‌ها امروزه مهم‌ترین قسمت از فضای گسترده و بی‌پایان اینترنت هستند که می‌توان از طریق آن‌ها به اهداف زیادی دست یافت و در صورتی که شما نیز قصد دارید که وارد این فضای گسترده شوید و اتفاقاً نیازی ندارید تا محتوای گسترده و حجیم را بر روی سایت خود پیاده‌سازی کنید می‌توانید با اقدام به طراحی یک سایت تک صفحه ای نیاز خود را برطرف کرده و در بستر اینترنت به خوبی فعالیت کنید.