تلفن تماس: 021-22210209 ایمیل: sale [@] webavaran.com
اهمیت و ضرورت طراحی سایت

اهمیت و ضرورت طراحی سایت

چرا طراحی سایت اهمیت دارد؟

امروزه تکنولوژی و فناوری در تمام زمینه ها مانند اینترنت و طراحی سایت با سرعت زیادی در حال پیشرفت و تکامل می باشند و اهمیت و ضرورت بالایی دارند. و حضور انواع فناوری های در تمام زوایای زندگی به خوبی قابل درک است. در عصر فناوری اطلاعات دسترسی به اطلاعات دقیق و درست در دنیای مجازی حرف نخست را در تحقق اهداف میزند. به طوری که امروزه بیش از 90 درصد کاربران پیش از اقدام به هر معامله و یا رفتن به سفر و گردش و همچنین مطالعه و پژوهش، ابتدا سری به اینترنت میزنند. و هدف خود را در دنیای وسیع اینترنت جستجو میکنند. با این حال مشخص است که کاربر در مواجهه با انبوهی از اطلاعات موجود در اینترنت، بهترین و منطبق ترین اطلاعات بر اساس اهداف جستجوی خود را انتخاب میکند.

حال فرض کنید کاربر به دنبال یک محصول یا خدمات است. به نظرتان چه کسی میتواند شانس بیشتری برای جذب این کاربر و تبدیل آن به مشتری داشته باشد؟ همانطور که مشخص است پاسخ این سوال، کسب و کارها و افرادی هستند که در دنیای اینترنت حضور دارند. و اهمیت و ضرورت طراحی سایت را درک کرده اند و همچنین محصول یا خدمات مورد نظر کاربر را ارائه میدهند. این کسب و کار ها شانس بسیار زیادی برای جذب مشتری و فروش دارند.

مطابق تحقیقات و نظرسنجی هایی که در سال های اخیر انجام شده است. هر ساله تعداد بسیار قابل ملاحظه ای بر کاربران اینترنت و در نتیجه افزایش معاملات و خرید و فروش در فضای مجازی افزوده می شود. به همین دلیل حضور در این فضای وسیع و با پتانسیل بالا توسط طراحی سایت و ساخت سایت بسیار اهمیت دارد. و هر روز که دیرتر به این فضا ورود کنید فرصت های بیشتری برای رسیدن به موفقیت از دست میرود.

ضرورت انجام طراحی وب سایت

اهمیت و ضرورت طراحی سایت آنجا بیشتر ملموس می شود که از اهمیت تعداد کاربران و مخاطبان اینترنت و همچنین استفاده از گوشی های هوشمند آگاه شویم. با توجه به اینکه امروزه استفاده از گوشی های هوشمند یا اسمارت فون ها بسیار فراگیر شده است. کاربران به راحتی و در هر لحظه ای می توانند در اینترنت به گشت و گذار بپردازند. و نسبت به جستجوی اهداف خود اقدام نمایند. بنابراین برد با کسب و کار ها و ارائه دهندگان خدماتی است که بیش از سایر رقبا اهمیت این فضا را درک و نسبت به طراحی وب اقدام کرده اند. زیرا حضور در دنیای اینترنت یک امتیاز فوق العاده برای صاحبان کسب و کار است. به این دلیل که می توانند با برداشتن مرزها و محدودیت های جغرافیایی، کسب و کار خود را در سطح وسیع تری به مخاطبان خود معرفی نمایند.

افزایش فروش با وب سایت

یکی دیگر از دلایل اهمیت و ضرورت انجام طراحی سایت، دسترسی شبانه روزی و بدون تعطیلی مشتریان به شعبه همیشه فعال کسب و کار می باشد. در واقع وب سایت برای یک کسب و کار به عنوان شعبه دوم و همیشه در دسترس در نظر گرفته می شود. به طوری که مشتریان میتوانند در هر کجای دنیا و تنها با دسترسی به اینترنت، وب سایت یا همان شعبه همیشه آنلاین شما را مشاهده کنند. و از این طریق بازاریابی اینترنتی شما همیشه و در همه جا در حال انجام است.

افزایش فروش با وب سایت

همانطور که پیش تر ذکر شد، وب سایت شما به عنوان یک شعبه همیشه فعال و در دسترس از هر جای دنیا می باشد. که این امر باعث می شود تا کسب و کار شما از یک کسب و کار محلی و بومی به یک کسب و کار جهانی و در سطحی وسیع تر تبدیل شود. فایده این امر در آن است که مشتریان به طور فزاینده ای افزایش می یابند. که در نتیجه آن افزایش فروش و کسب درآمد بالا محقق میگردد.

برای آنکه نهایت بهره از یک طراحی وب حرفه ای برده شود باید از اهمیت و ضرورت سئو و بهینه سازی سایت نیز آگاه باشید. پس از طراحی وب سایت عامل بعدی که تضمین کننده موفقیت است، حضور در بالاترین نتایج جستجو در موتورهای جستجوگر می باشد. پس از طراحی سایت حتماً لازم است تا نسبت به بهینه سازی سایت اقدام شود. تا بتوان مسیر موفقیت را به خوبی طی کرد. با استفاده از سئو و بهینه سازی سایت میتوانید در نتایج نخست موتورهای جستجوگر حاضر شوید. و از این طریق مشتریان بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتری کسب نمایید.

وب سایت شما معرف کسب و کار شما است

از دیگر عوامل مهم در اهمیت و ضرورت طراحی سایت این است که یک وب سایت در واقع به نوعی کاتالوگ همیشه در دسترس و معرف کسب و کار می باشد. به این معنی که دیگر لازم نیست برای معرفی تمام محصولات یا خدمات خود هزینه های هنگفتی بابت طراحی و چاپ تبلیغات فیزیکی انجام دهید. بلکه میتوانید از ظرفیت های موجود در وب سایت استفاده نمایید. و به خوبی نسبت به معرفی تمام محصولات و خدمات اقدام نمایید. بدین ترتیب نه تنها هزینه های تبلیغاتی کاهش پیدا میکند بلکه بر راندمان و تأثیرگذاری هدفمند تبلیغات نیز افزوده میگردد.

افزایش فروش با طراحی فروشگاه اینترنتی

امروزه شاهد بسیاری از کسب و کارهایی هستیم که تنها برای معرفی خدمات و محصولات خود نسبت به طراحی و ساخت وب سایت اقدام کرده اند. این امر باعث شده تا بیشتر و بهتر بتوانند خود را به مخاطبان و بازار هدف معرفی کنند. و از این طریق سود بسیاری حاصل از افزایش فروش کسب نمایند. همچنین با استفاده از ظرفیت فروش آنلاین و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی نیز میتوان بازار بزرگتری برای کسب و کار ایجاد نمود.

وب سایت مرجعی قابل اعتماد و اطمینان

همگی بر تأثیر شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام، لینکدین و غیره آگاهیم. و میدانیم که معرفی کسب و کار در آنها میتواند مؤثر واقع شود. اما باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که یک صفحه در شبکه های اجتماعی نمیتواند مرجعی مورد اعتماد برای مخاطبین باشد. اما وجود یک وب سایت برای کسب و کار میتواند این خلاء را به خوبی پر کند و اعتماد مشتریان را به خود جلب نماید.

همچنین با توجه به اینکه مدیریت و میزبانی کامل وب سایت توسط صاحب وب سایت انجام میگردد بنابراین از این موضوع نیز اطمینان حاصل میشود. تا در صورتی که بنا به هردلیل شبکه های اجتماعی دچار قطعی یا اختلال شوند، وب سایت شما همواره در دسترس مخاطبان و مشتریان قرار دارد. بدین ترتیب میتوان از تمام ظرفیت هایی که فضای مجازی در اختیار میگذارد به خوبی استفاده کرد. تا در نهایت، روزانه شاهد موفقیت بیشتر کسب و کار خود باشید. با توجه به اهمیت و ضرورت طراحی وب سایت، کارشناسان وب آوران در این مسیر همراهی قابل اعتماد در کنار شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.